_Początkiem 2014 roku nawiązaliśmy współpracę z organizatorami Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, o całym projekcie pisze Karolina Ruchlewicz:

„Pomysł na Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej zrodził się przede wszystkim z troski o piękno śpiewu liturgicznego, a także z przekonania, iż muzyka nie jest jedynie ubogaceniem Liturgii, lecz jest jej integralną częścią.

Warsztaty te gromadzą ludzi z całej Polski, w różnym wieku, z różnym doświadczeniem muzycznym. Przyjeżdżają na nie zarówno wokaliści jak i instrumentaliści. Jednak wszystkich łączy jeden cel – chwalenie Boga poprzez muzykę i służenie tym darem wspólnocie Kościoła.

Warsztaty odbywają się przy klasztorze oo. Franciszkanów w Krakowie. Z roku na rok cieszą się coraz większość popularnością, m.in. za sprawą prowadzących, którzy oprócz tego, iż są profesjonalistami w swoim zawodzie, to potrafią również swoją wrażliwością i pasją do muzyki dać świadectwo wierze 
i wychwalać poprzez to Boga.

W trakcie tych trzech dni zajmujemy się przede wszystkim opracowywaniem ustalonego wcześniej repertuaru. Warsztat ten obejmuje m.in. emisję głosu, pracę w sekcjach wokalnych, próby z instrumentalistami oraz próby tutti. Jednak czas ten jest wyjątkowy głównie dlatego, gdyż nie ogranicza się jedynie do pracy nad utworami, ale jest to czas, kiedy przede wszystkim na nowo pragniemy zachwycić się Liturgią i odkrywać jej piękno. Dlatego też nie brakuje wspólnej Eucharystii, modlitwy Liturgią Godzin, konferencji związanych z liturgią, a także nabożeństw. Całość naszego spotkania kończymy niedzielną Mszą Świętą, w czasie której wraz z wiernymi zgromadzonym 
w Bazylice św. Franciszka, uwielbiamy Boga w pieśniach, które są owocem naszej trzydniowej pracy.

Nad przygotowaniem i przebiegiem warsztatów czuwa brat Marcin Drąg, który jest głównym odpowiedzialnym tego przedsięwzięcia. W koordynacji pomaga mu również Karolina Ruchlewicz, związana na co dzień z Franciszkańskim Duszpasterstwem Akademickim w Krakowie, a także miejscowi bracia franciszkanie.

Kolejna edycja warsztatów planowana jest na wiosnę. Już teraz bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, szczegóły będzie można znaleźć wkrótce na naszej stronie internetowej www.warsztaty.franciszkanska4.pl. Znajdziecie tam również relacje, zdjęcia oraz nagrania z poprzednich edycji warsztatów.”

Kontakt

FUNDACJA BRAT SŁOŃCE
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
REGON 122414276
NIP 6751462135
KRS 0000397954
BNP PARIBAS 75 1600 1013 1849 4935 4000 0001

BIURO FUNDACJI
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
tel. +48 12 42 31 898, +48 12 42 86 118
+48 605 252 270
e-mail: biuro@bratslonce.pl
e-mail: sekretariat@bratslonce.pl
e-mail: pomagam@bratslonce.pl

Bądź z nami w kontakcie!