_W sobotę 16 listopada 2013r. w siedzibie Fundacji Brat Słońce nasi wolontariusze spotkali się po raz ostatni po to, by zakończyć tegoroczny projekt „ORIENT-uj się. Wolontariat dla Kresów”. Przyszedł czas na podsumowanie minionego okresu i porozmawianie o tym, co się udało zrealizować, a co można byłoby jeszcze udoskonalić.

Czytaj więcej: Spotkanie z Panią Janiną Dwernicką

_Wolontariusze projektu ORIENTUJ-uj się wolontariat dla kresów z dumą prezentują swoją wideo relację z tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych na Ukrainie w Bołszowcach.
Film, który chcemy Wam zaprezentować jest szczególną, bo w pełni autorską, produkcją wolontariuszy, którzy w lipcu tego roku uczestniczyli w zorganizowanym przez Fundację Brat Słońce wyjeździe na Kresy.

Czytaj więcej: Tam, gdzie wschodzi słońce

_W dniach 25-27 października 2013 r. w siedzibie Fundacji Brat Słońce przy ul. Żółkiewskiego w Krakowie odbywały się kursy wychowawcy kolonijnego, pierwszej pomocy oraz kierownika wycieczek szkolnych prowadzone przez firmę Edukator z Gliwic.

Podzielone na 3 moduły szkolenie rozpoczął wykład pana Jarosława Dębskiego na temat obowiązków wychowawcy kolonijnego. Nie mogło tu zabraknąć konkretnych przykładów – zarówno tego, jak należy postępować, jak i tego czego wychowawca kolonijny unikać powinien.

Czytaj więcej: Szkolenia

_

Tegoroczne XII Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbywające się w Bołszowcach na Ukrainie zatytułowane było "Wierzysz? Nie jesteś sam!"
Młodzi ludzie mogli zastanowić się nad tym hasłem podczas Eucharystii, modlitw, konferencji oraz spotkań w grupkach. Samo spotkanie trwało tylko trzy dni, jednak wielu uczestników do sanktuarium przybyło pieszo. Ich trud i zmęczenie związane z wędrówką zmieniło się w radość z tego, iż osiągnęli cel swej pielgrzymki. Do sanktuarium zmierzały grupy z Lwowa, Tarnopola, Sniatyna, Zabłotowa i Kołomyi. Pierwsi pielgrzymi dotarli do  Matki Bożej Szkaplerznej w sobotę po południu, by wspólnie z wszystkimi grupami pokłonić się u stóp Maryi i podziękować jej za wspólne wędrowanie. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki.

Czytaj więcej: Wierzysz? Nie jesteś sam!

_

Stanisławów – pierwsze spotkanie
Pierwszym przystankiem na Ukrainie dla wolontariuszy zmierzających do Bołszowiec był Stanisławów – miasto, którego fundatorami byli Potoccy. Po szybkim odświeżeniu, ruszyliśmy, aby pospacerować i poznać to miasteczko. Zobaczyliśmy ratusz, pomnik Adama Mickiewicza i Iwana Franki, ormiańską katedrę oraz inne zabytki. Wieczorem spotkaliśmy się z miejscową młodzieżą. Udaliśmy się do lasu, by wspólnie doświadczyć piękna przyrody i lepiej się poznać. Rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy  piosenki. Podczas tego wieczoru mogliśmy również wiele się o sobie dowiedzieć.

Czytaj więcej: Pierwsze dni na Ukrainie

_

W dniach 21-23.06 w siedzibie Fundacji Brat Słońce odbyło się szkolenie dla wolontariuszy biorących udział w projekcie „ORIENT-uj się! Wolontariat dla Kresów”, który jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.Czytaj więcej: Szkolenia dla wolontariuszy

_Franciszkańska Fundacja Brat Słońce organizuje w tym roku po raz kolejny wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych do Bołszowiec na Ukrainie. Odbywa się ono w terminie 13-17.07.2013 r. Czytaj więcej: ORIENT-uj się! Wolontariat dla Kresów

_W związku z tym, że Fundacja ma zamiar wziąć udział w konkursie organizowanym przez FIO przygotowaliśmy ankietę badania potrzeb: „Ukraina okiem młodego Polaka”.
Ankieta została przeprowadzona droga internetową pośród 171 respondentów, a jej wyniki pragniemy przedstawić poniżej.

Czytaj więcej: Ukraina okiem młodego Polaka

Kontakt

FUNDACJA BRAT SŁOŃCE
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
REGON 122414276
NIP 6751462135
KRS 0000397954
BNP PARIBAS 75 1600 1013 1849 4935 4000 0001

BIURO FUNDACJI
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
tel. +48 12 42 31 898, +48 12 42 86 118
+48 605 252 270
e-mail: biuro@bratslonce.pl
e-mail: sekretariat@bratslonce.pl
e-mail: pomagam@bratslonce.pl

Bądź z nami w kontakcie!