_

10. grudnia w naszej Fundacji zakończył się kurs ukraińskiego dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Przez 8 tygodni co środę o 17:00 grupka kursantów spotykała się, by przez 120 minut pod czujnym okiem pani Elizy dowiadywać się mnóstwa nowych i przydatnych informacji. Uczestnicy za cel główny obrali sobie poznanie podstaw języka ukraińskiego i patrząc na wyniki testu końcowego wydaje się, że cel został osiągnięty.

Czytaj więcej: Zakończenie kursu języka ukraińskiego

_

"Moje Kresy" - już po spotkaniu.

W ramach naszego projektu odbyło się spotkanie z Panią Wiesławą Holik - kresowiakiem i historyczką.
Pani Wiesława dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą ukazała piękno i wagę dziedzictwa kulturowego, patriotycznego i religijnego na terenie takich miejscowości jak: Bołszowce, Jezupol, Maianpol, Stanisławów i Dytiatyn, Wśród słuchaczy była obecna Pani Janina, kresowiaczka z Bołszowiec, która przed rokiem dzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z rodzinnej miejscowości z trudnego okresu II Wojny Światowej, a następnie wygnania, ucieczki, tułaczki i poszukiwania nowego miejsca na osiedlenie w powojennych granicach Polski.

Czytaj więcej: Moje Kresy

_

Kalendarz Kresowy to fotograficzna relacja z pobytu naszych wolontariuszy na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Bołszowcach na Ukrainie w lipcu 2014 roku. Na zdjęciach można zobaczyć jak wygląda Spotkanie jak również można poznać architekturę i krajobrazy Kresów.

Jeśli ktoś chciałby otrzymać za darmo nasz Kalendarz Kresowy wystarczy, że prześle dane adresowe na adres mail: sekretariat@bratslonce.pl
Kalendarze będziemy wysyłać tylko na teren Polski.

Czytaj więcej: Kalendarz Kresowy

_

Uczniowie krakowskiego Gimnazjum nr 1 mieli okazję sprawdzić, jak dobrze znają historię swojego miasta, i nie tylko. Szlakiem świętych związanych ze stolicą Małopolski poprowadziła ich gra miejska, jaka dla nich zorganizowaliśmy.

Gra miejska to nowa forma rozrywki bazująca na doświadczeniu flash mobów, happeningów, gier komputerowych czy harcerskich podchodów. Na czas gry ulice miasta stają się planszą a uczestnicy wchodzą w przydzielone im role. Tematyka gry jest zróżnicowana i może poruszać wątki historyczne, powieści czy postaci wymyślone przez autora (nawet wybiegając w przyszłość).

Czytaj więcej: Historyczna gra miejska

_

Od 17.10 do 22.10.2014 gościliśmy zespół muzyczny S.Anto z Lwowa. Zespół miał możliwość przyjazdu w ramach projektu: „Wolontariat dla Kresów” jaki realizuje nasza Fundacja. W trakcie 5 dni członkowie zespołu wraz z naszymi wolontariuszami mieli możliwość zobaczenia kopalnie soli w Wieliczce, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, muzeum w Podziemiach Rynku oraz Wawel. Również podczas tego pobytu zespół miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych w Parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Muzycy swoim śpiewem ubogacili poranne Msze Święte oraz dali krótki koncert.

Czytaj więcej: Pobyt grupy S.Anto w Krakowie

Strona 1 z 2

Kontakt

FUNDACJA BRAT SŁOŃCE
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
REGON 122414276
NIP 6751462135
KRS 0000397954
BNP PARIBAS 75 1600 1013 1849 4935 4000 0001

BIURO FUNDACJI
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
tel. +48 12 42 31 898, +48 12 42 86 118
+48 605 252 270
e-mail: biuro@bratslonce.pl
e-mail: sekretariat@bratslonce.pl
e-mail: pomagam@bratslonce.pl

Bądź z nami w kontakcie!