Nabór został zamknięty

Zarząd Fundacji Brat Słońce ogłasza nabór na stanowisko pracy: fundraiser

 

 1. Nazwa i adres jednostki: Fundacja Brat Słońce, ul. Żółkiewskiego 14,
  31 – 539 Kraków, www.bratslonce.pl.
 2. Określenie stanowiska: fundraiser - pełny wymiar czasu pracy.
 3. Rodzaj umowy: umowa o pracę.
 4. Miejsce pracy: praca w terenie, jak i w siedzibie Fundacji (kontakty z darczyńcami, kontrahentami, współpracownikami).
 5. Wymagania niezbędne: 
  • wykształcenie minimum średnie; 
  • staż pracy minimum 2 lata i/lub doświadczenie w fundacjach, stowarzyszeniach (staż, wolontariat itp.);
  • umiejętność obsługi komputera (Office, Internet) i urządzeń biurowych;
  • umiejętność sprawnej komunikacji (łatwość bezpośredniego i telefonicznego kontaktu 
z klientem), kreatywność, dyspozycyjność, dobra organizacja pracy (zarówno samodzielnej, jak i w zespole);
  • prawo jazdy kategorii B;
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku pracy;
  • niekaralność za przestępstwa umyślne.
 6. Pożądane kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności: 
  • wykształcenie w kierunku: zarządzanie, ekonomia, marketing, administracja, kierunki społeczne lub inne o profilu zbliżonym do zakresu obowiązków;
  • doświadczenie w przygotowywaniu kampanii fundraisingowych;
  • doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy od darczyńców indywidualnych 
i instytucjonalnych;
  • wiedza dotycząca funkcjonowania organizacji pozarządowych; 
  • odporność na stres i umiejętność pracy pod presją czasu;
  • umiejętność podejmowania szybkich decyzji i samodzielność;
  • determinacja i konsekwencja w realizacji planowanych działań;
  • zdolności negocjacyjne oraz dar przekonywania.
 7. Zakres obowiązków wykonywanych na stanowisku fundraiser:
  • tworzenie i realizowanie strategii fundraisingowych;
  • poszukiwanie darczyńców, sponsorów oraz partnerów biznesowych;
  • budowanie i utrzymywanie długofalowych relacji z darczyńcami i sponsorami;
  • przygotowywanie planów i indywidualnych propozycji współpracy dopasowanych 
do potrzeb i specyfiki poszczególnych darczyńców i sponsorów;
  • koordynowanie zbiórek publicznych;
  • współpraca z wolontariatem;
  • redagowanie artykułów i informacji związanych z kampanią fundraisingową (m.in. na stronę internetową i portale społecznościowe fundacji);
  • prowadzenie bieżącej sprawozdawczości i okresowo ewaluacja projektów
 8. Wymagane dokumenty: 
  • CV z opisem dotychczasowej kariery zawodowej; 
  • list motywacyjny; 
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. O ochronie danych osobowych Dz.U. z 2002r. Nr 101 poz. 926 z późń. zm.).

 

Wymagane dokumenty (z podanym adresem i numerem telefonu kontaktowego)
w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko fundraiser” należy złożyć
w siedzibie Fundacji Brat Słońce w Krakowie, ul. Żółkiewskiego 14 w godz. 8.00 – 16.00 osobiście, przesłać pocztą lub w wersji elektronicznej przesłać e-mailem na adres: biuro@bratslonce.pl w terminie
do 1 grudnia 2017 roku. Decyduje data wpływu dokumentów do biura Fundacji.

 

Przewidywany termin zatrudnienia to: grudzień/styczeń 2017 roku. 
Dodatkowe informacje: tel. kom. 605 252 270
Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. 

Wolontariusze z Polski kolejny raz wyjechali na Kresy, by tam uprzątnąć zniszczony i zapomniany polski cmentarz.

W niedzielę, 2 lipca br., grupa wolontariuszy Fundacji Brat Słońce wyruszyła z Krakowa na Ukrainę do Bołszowiec k. Halicza (obwód iwanofrankowski). Dwanaście osób, wraz z opiekunem – o. Bronisławem Staworowskim – Prezesem Fundacji, wyjechało na Kresy Wschodnie w ramach projektu Wolontariat dla Kresów 2017.

Wolontariusze pochodzą z całej Polski, różni ich wiele: wiek, wykształcenie, osobowość, ale wszyscy mają jedną wspólną cechę – niesłabnący zapał i chęć do pracy na Kresach. To ważne, szczególnie, że w takcie niemal dwutygodniowego pobytu na Ukrainie (2-15 lipca br.) postawiono przed nimi bardzo wymagające zadania.

Najważniejszym z nich jest uprzątnięcie zniszczonego i nieczynnego cmentarza polskiego w Bołszowcach. Prace polegać będą m.in. na usuwaniu chwastów, zarośli, korzeni, koszeniu traw oraz czyszczeniu pomników. Istotnym elementem będzie także opracowanie ewidencji nagrobków bołszowieckiego cmentarza.

Mamy nadzieję, że pobyt na Ukrainie stanie się dla wolontariuszy Fundacji nie tylko żywą lekcją patriotyzmu, ale także niezapomnianą przygodą przeżytą we franciszkańskim duchu pokoju i dobra.

Zachęcamy do śledzenia działań wolontariuszy Fundacji Brat Słońce na fanpage’u projektu:

https://www.facebook.com/WolontariatdlaKresow

Klasztor Franciszkanów w Chęcinach to miejsce prawdziwych cudów. Każdego dnia, dzięki Bogu oraz pracy zakonników i świeckich, w budynkach kompleksu klasztornego mają miejsce niesamowite rzeczy – uzależnieni wychodzą z nałogów, rodziny wzmacniają się, a dzieci twórczo poznają świat. Jednak dach nad tymi cudami wymaga pilnych prac remontowych. Zapraszamy do włączenia się w dzieło odbudowy kompleksu klasztornego doświadczonego trudną historią.

Pomóż nam ocalić to wyjątkowe centrum pomocy.

Prosimy, wspomóż naszą akcję poprzez:

- podzielenie się z innymi informacją o potrzebach centrum pomocy w Chęcinach

- udostepnienie strony i fanpage’a swoim znajomym

- przekazanie darowizny na rzecz odbudowy tego miejsca

- przyłączenie się do wyjątkowego zespołu wolontariuszy Fundacji Brat Słońce 

 

www.cudapoddachem.pl

 

Polub nas na Facebook-u

https://www.facebook.com/cudapoddachem/

 

 

UWIERZ W CUDA! POMÓŻ INNYM!

 

2 października 2016 (niedziela) na jednym z najbardziej znanych skwerów w Krakowie, przy Bazylice franciszkanów pod „oknem papieskim” od południa do wieczora odbywać się będzie piknik rodzinny Dzień św. Franciszka. W tym roku spotykamy się pod hasłem „Misja Afryka”. Co roku z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu Krakowska Prowincja Franciszkanów oraz franciszkańska Fundacja Brat Słońce organizują całodzienny piknik franciszkański.

Cały dzień przepełniony będzie atrakcjami – koncerty, pantomimy, świadectwa, warsztaty muzyczne, atrakcje dla dzieci. Afrykański klimat szczególnie podkreśli koncert oraz warsztaty bębniarskie w wykonaniu Ricky’ego Liona. Piknik będzie także okazją do posmakowania specjalnej kawy św. Franciszka i ciasteczek św. Klary. Przy Kramiku Misyjnym będzie można bliżej zapoznać się z posługą misjonarzy franciszkańskich, a na stoiskach nabyć książki i czasopisma franciszkańskie, w tym również materiały związane z błogosławionymi męczennikami o. Zbigniewem Strzałkowskim i o. Michałem Tomaszkiem.

W tym roku swoje 5 urodziny obchodzi franciszkańska Fundacja Brat Słońce. Z tej okazji uczestnicy Dnia Św. Franciszka będą mogli zjeść kawałek urodzinowego tortu i świętować razem z zespołem i wolontariuszami Fundacji. A wszyscy, którzy razem z Fundacją Brat Słońce chcą nieść w świat franciszkańskie pokój i dobro mogą zapisać się w tym dniu do zespołu wolontariuszy. Fundacja przygotowała dla swoich darczyńców niespodzianki – w podziękowaniu za przekazane do puszki datki każdy może wybrać prezent, są wśród nich misyjne kubki i inne przywiezione przez franciszkanów z misji upominki, książki autorstwa franciszkanów oraz inne niespodzianki. Tegoroczna kwesta będzie przeznaczona na franciszkański średniowieczny klasztor w Chęcinach k/Kielc, gdzie trwają prace remontowe i konserwatorskie.

Dzień św. Franciszka to przede wszystkim czas dla rodzin, możliwość spotkania i rozmowy z zakonnikami poza klasztornymi murami. To spotkanie, gdzie każdy może doświadczyć pokoju i dobra, czas radości bez względu na pogodę.

W poniedziałek, 5 lipca br., grupa wolontariuszy Fundacji Brat Słońce wyruszyła z Krakowa na Ukrainę do Bołszowiec k. Halicza (obwód iwanofrankowski). Jedenaście osób, wraz z opiekunem – o. Bronisławem Staworowskim – Prezesem Fundacji, wyjechało na Kresy Wschodnie w ramach projektu Wolontariat dla Kresów 2016.

Wolontariusze pochodzą z całej Polski, m.in. z Krakowa i okolic, Zamościa, Wrocławia, Jasła czy Częstochowy. Różni ich wiele: wiek, wykształcenie, osobowość, ale wszyscy mają jedną wspólną cechę – niesłabnący zapał i chęć do pracy na Kresach. To ważne, szczególnie, że w takcie niemal dwutygodniowego pobytu na Ukrainie (4-15 lipca br.) postawiono przed nimi bardzo wymagające zadania.

Najważniejszym z nich jest uprzątnięcie zniszczonego i nieczynnego cmentarza polskiego w Bołszowcach. Fundacja Brat Słońce dołączyła bowiem, już po raz drugi, do ogólnopolskiej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, której celem jest ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za naszą wschodnią granicą. Prace polegać będą m.in. na usuwaniu chwastów, zarośli, korzeni, koszeniu traw oraz czyszczeniu pomników. Istotnym elementem będzie także opracowanie ewidencji nagrobków bołszowieckiego cmentarza.

Wolontariusze Fundacji, na czas swojego pobytu na Ukrainie przyjęci zostali przez franciszkański Klasztor bł. Jakuba Strzemię w Bołszowcach. Wdzięczni gospodarzowi tego miejsca – o. Grzegorzowi Cymbale za ofiarowaną gościnę wspomogą tamtejszych braci franciszkanów w przyjęciu pielgrzymów w Sanktuarium Matki Bożej Bołszowieckiej w trakcie Odpustu, który będzie miał miejsce 10 lipca br.

                Mamy nadzieję, że pobyt na Ukrainie stanie się dla młodych wolontariuszy Fundacji nie tylko żywą lekcją patriotyzmu, ale także niezapomnianą przygodą przeżytą we franciszkańskim duchu pokoju i dobra.

Zachęcamy do śledzenia działań wolontariuszy Fundacji Brat Słońce na fanpage’u projektu:

https://www.facebook.com/WolontariatdlaKresow/

26 czerwca 2016 r. w auli bł. Jakuba przy Bazylice św. Franciszka w Asyżu w Krakowie młodzi muzycy krakowscy zagrali
i zaśpiewali dla misjonarzy w Andach. Wydarzenie wpisywało się w akcję „Samochód dla Pariacoto”, animowaną przez franciszkańską Fundację Brat Słońce.

W świat dawnej i współczesnej muzyki sakralnej wprowadził słuchaczy Zespół Ad Operam wraz z zaprzyjaźnionymi instrumentalistami (kwartet smyczkowy, flet, klawesyn, pianino). Wykonali utwory m.in. Mikołaja Gomółki, Georga Friedrich Handla , Jana Sebastiana Bacha, Carlo Monteverdiego, Karla Jenkinsa.
Ponad 70 słuchaczy wyraziło swój zachwyt owacjami na stojąco, podsumowując w ten sposób wewnętrzne poruszenia wywołane przez muzyków.

W czasie koncertu prowadzona była kwesta na rzecz samochodu dla franciszkańskich misjonarzy w Pariacoto w Peru. Organizatorzy zebrali 1113 zł na ten cel.


Uczestnicy koncertu oprócz muzycznej strawy duchowej mogli poczęstować przepysznymi babeczkami przygotowanymi przez wolontariuszy zaprzyjaźnionych z Fundacją Brat Słońce.

Prezes Fundacji Brat Słońce - o. Bronisława Staworowski OFMConv przybliżył też ideę akcji „Samochód dla Pariacoto” oraz potrzeby misji w Pariacoto.
Franciszkanie z peruwiańskiego Pariacoto mają do pokonania dziennie kilkadziesiąt kilometrów górzystego terenu. Ich samochody szybko ulegają zużyciu. Pomagamy im w zakupie terenowego samochodu, który zapewni bezpieczne pokonywanie górskich dróg. Będzie służył do transportu materiałów budowlanych, a przede wszystkim pozwoli misjonarzom dotrzeć z posługą do ludzi.

Szczegółowe informacje o akcji „Samochód dla Pariacoto” można uzyskać na stronie internetowej www.samochoddlapariacoto.pl.
W ramach akcji zebrano ponad 45 tys. zł,  na zakup odpowiedniego środka transportu potrzeba 120 tys. zł.

Wpłat na samochód dla misjonarzy można dokonywać na numer konta Fundacji Brat Słońce:
21 1600 1013 1849 4935 4000 0003
z dopiskiem: "Darowizna Samochód dla Pariacoto"
lub poprzez przelew elektroniczny:

http://samochoddlapariacoto.pl/wesprzyj/

Różne środowiska z Polski i zagranicy wspierają akcję „Samochód dla Pariacoto” (www.samochoddlapariacoto.pl), prowadzoną przez franciszkańską Fundację Brat Słońce. Tym razem młodzi krakowscy artyści postanowili zagrać dla misjonarzy w Andach.
26 czerwca 2016 r., w niedzielę, przy Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie w sali św. Jakuba będzie miał miejsce charytatywny koncert
Zespołu Wokalnego Ad Operam oraz zaprzyjaźnionych z nimi instrumentalistów. Artyści będą wykonywać utwory z zakresu dawnej i współczesnej muzyki sakralnej.
Datki zebrane podczas koncertu będą przeznaczone na zakup samochodu dla misjonarzy w Pariacoto w Peru, gdzie bracia franciszkanie prowadzą misję.

Data i miejsce koncertu:

26.06.2016 r.
Godz. 17.30
Aula bł. Jakuba przy Bazylice Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie
Wstęp wolny

W trakcie koncertu będą zbierane datki na rzecz zakupu środka transportu dla misjonarzy.

Organizatorzy koncertu:

Fundacja Brat Słońce powstała z inicjatywy Krakowskiej Prowincji Franciszkanów, aby wspierać dzieła podejmowane przez Zakon. Spektrum jej działania jest bardzo szerokie i wynika z wielości inicjatyw franciszkańskich podejmowanych na różnych polach i dziedzinach życia społecznego i duchowego. Z sukcesem prowadzi działania charytatywne, organizuje wydarzenia kulturalne, angażuje się w duchowy rozwój młodych ludzi poprzez promocję wolontariatu, wspiera misje, pomaga osobom dotkniętych kryzysem.

Fundacja Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam powstała w 2015 roku w Krakowie w celu koordynacji i promocji działalności kulturalnej oraz wsparcia rozwoju artystów. Jej misją jest poprawa dostępu do wydarzeń artystycznych dla społeczeństwa oraz wsparcie wykonawców w zakresie rozwoju kariery i możliwości zawodowych. Od 2015 roku Fundacja organizuje liczne koncerty, występy i imprezy kulturalne. Pod opieką Fundacji działają zawodowi artyści i zespoły młodego pokolenia, których pasja przyciąga wciąż nową publiczność. Współpracują z sukcesem z wielkimi ośrodkami medialnymi, przyczyniając się do popularyzacji muzyki i innych dziedzin sztuki w naszym regionie i nie tylko. Do zespołów Fundacji należą m.in. Zespół Wokalny Ad Operam oraz orkiestra barokowa Cornu Copiae.

Jest niewiele głosów tak rozpoznawalnych jak głos Przemysława Babiarza. Znany sprawozdawca sportowy został Ambasadorem akcji „Samochód dla Pariacoto”, prowadzonej przez Fundację Brat Słońce. W nowym spocie opowiada o dramatycznych wydarzeniach na początku istnienia franciszkańskiej misji w Peru.

25 lat temu, w peruwiańskim miasteczku Pariacoto z rozkazu przywódcy komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak”, z nienawiści do wiary zamordowano dwóch polskich misjonarzy:  o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy w grudniu 2015 roku zostali ogłoszeni błogosławionymi – słyszymy znany głos.

Franciszkanie pracują w Peru od 27 lat. Posługują ludziom sakramentami, budują kaplice, prowadzą postulat dla kandydatów na franciszkanów, prowadzą stołówkę dla najbiedniejszych dzieci i Szkółkę Wyrównawczą. Parafia w peruwiańskim Pariacoto to 73 wioski znajdujące się na ogromnym obszarze Andów, po którym przemieszczać się można tylko krętymi, stromymi drogami, wzdłuż przepaści, w tumanach kurzu. Misjonarze muszą wyjeżdżać na wysokość nawet 4000 m n.p.m. Samochód stał się więc jednym z podstawowych narzędzi codziennej pracy braci, w związku z czym pojazdy szybko ulegają wyeksploatowaniu. Dlatego potrzebny jest zakup odpowiedniego terenowego samochodu, który zapewni misjonarzom bezpieczeństwo.

Ubodzy mieszkańcy 73 andyjskich wiosek, również dziś czekają na przyjazd misjonarzy niosących Pokój i Dobro – opowiada dalej Przemysław Babiarz. I zachęca do włączenia się w pomoc franciszkańskim misjonarzom – Pomóż misjonarzom dojechać do tych ludzi! Nie czekaj, pospiesz z pomocą misji w Pariacoto!

Zobacz, do czego zaprasza Cię Przemysław Babiarz:

Jestem ogromnie zadowolona z tego wyjazdu. Naprawdę bardzo się cieszę, że pojechałam. Na początku to ja nawet nie wiedziałam, że Zawada to jest miejscowość, z której pochodził bł. o. Zbigniew. Nie spodziewałam się nawet, że to tak będzie wyglądać. Ogólnie bardzo miła atmosfera i świetne doświadczenia. To był naprawdę udany dzień - pod każdym względem. A ta wizyta u mamy o. Zbigniewa to jedno z lepszych doświadczeń w moim życiu. - tak o promowaniu akcji Fundacji Brat Słońce pn."Samochód dla Pariacoto" mówi wolontariuszka Aleksandra.

Tu możesz obejrzeć relację z tego wydarzenia:

 

Fundacja Brat Słońce zaprasza do uczestnictwa w projekcie „Wolontariat dla Kresów 2016”, którego celem jest uprzątnięcie zniszczonego i nieczynnego cmentarza polskiego w Bołszowcach oraz pomoc organizacyjna w przyjęciu pielgrzymów w Sanktuarium Matki Bożej Bołszowieckiej. Pobyt na Ukrainie planowany jest w dniach od 4 do 15 lipca 2016 roku.

Zakres zadań wolontariuszy:

Zakres zadań dla wolontariuszy związany z uprzątnięciem zabytkowej kwatery polskiej części cmentarza, gdzie spoczywają doczesne szczątki osób, również zasłużonych dla Polski, obejmuje:
- usuwanie chwastów, zarośli, korzeni, koszenie traw,
- czyszczenie nagrobków,
- opracowanie ewidencji nagrobków - kontynuacja,
- tworzenie dokumentacji fotograficznej i filmowej z wykonywanych prac,
- przygotowanie relacji z wykonywanych prac (artykuły, reportaże, udział w wywiadach).


Zakres zadań dla wolontariuszy związanych z przyjęciem pielgrzymów polega na:
- pracach porządkowych na terenie kościoła i domu pielgrzyma,
- przygotowaniu dekoracji,
- pomocy w przyjęciu i wydawaniu posiłków dla pielgrzymów.
Jest to czas pełen radości, życzliwości, poznawania ciekawych ludzi oraz niezapomnianych przeżyć duchowych.

 

Harmonogram projektu zakłada:

1. Dwudniowe spotkanie organizacyjno-integracyjne w Krakowie połączone ze szkoleniem przygotowującym do wyjazdu (czerwiec 2016 r.).

2. Wyjazd na Ukrainę (4-15 lipca 2016 r.)

 • 4.07.2016 r. – wyjazd z Krakowa i przyjazd do Bołszowiec
 • 5-9.07.2016 r. – praca w grupach zadaniowych
 • 10.07.2016 r. – udział w Odpuście w Bołszowcach
 • 11-12.07.2016 r. – praca w grupach zadaniowych
 • 13-14.07.2015r. – zwiedzanie (Stanisławów, Lwów, miejsca wspólnie wybrane)
 • 15.07.2016r. – powrót do Krakowa

 

KTO MOŻE WYJECHAĆ? (Rekrutacja)

W projekcie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie posiadające ważny paszport. Szczególnie zachęcamy młodzież, studentów, osoby wykwalifikowane w dziedzinach związanych z projektem (konserwacja zabytków, dziennikarstwo, reporterstwo, filmowanie, fotografowanie, archiwistyka, historia, ogrodnictwo, leśnictwo).
W projekcie mogą wziąć osoby z całej Polski.

Wymagania:

 • wyrażenie chęci aktywnego udziału w projekcie,
 • gotowość do wykonywania zaplanowanych w ramach projektu prac (brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy fizycznej)
 • własne ubranie robocze
 • otwarcie na dalszą współpracę z Fundacją.

Etapy rekrutacji:

- kontakt z biurem Fundacji,
- wypełnienie i odesłanie kwestionariusza zgłoszeniowego,
- analiza i weryfikacja kwestionariuszy zgłoszeniowych,
- wybór kandydatów i stworzenie listy rezerwowej,
- poinformowanie kandydatów o wynikach rekrutacji,
- podpisanie porozumień wolontariackich,
- szkolenie przygotowujące dla wolontariuszy.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:
Fundacja pokrywa wszystkie koszty związane z wyjazdem na Ukrainę tj. zapewnia noclegi, wyżywienie oraz ubezpieczenie. Na czas trwania projektu zostaną podpisane umowy wolontariackie.
Jedyna opłata to symboliczne „wpisowe” dla osób zakwalifikowanych do projektu w końcowym etapie rekrutacji,  które wynosi 35zł.


Partner Projektu:
Centrum Pokoju i Pojednania w BołszowcachKONTAKT I ZGŁOSZENIA:

e-mail: sekretariat@bratslonce.pl
temat maila: Wolontariat dla Kresów
tel. 605 252 270
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2016 r.

O doświadczeniach wolontariuszy podczas pracy w Bołszowcach można poczytać tutaj:
http://www.bratslonce.pl/index.php/dzialalnosc/kresy-2015

 

Kontakt

FUNDACJA BRAT SŁOŃCE
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
REGON 122414276
NIP 6751462135
KRS 0000397954
BNP PARIBAS 75 1600 1013 1849 4935 4000 0001

BIURO FUNDACJI
ul. Hetmana Żółkiewskiego 14,
31-539 Kraków
tel. +48 12 42 31 898, +48 12 42 86 118
+48 605 252 270
e-mail: biuro@bratslonce.pl
e-mail: sekretariat@bratslonce.pl
e-mail: pomagam@bratslonce.pl

Bądź z nami w kontakcie!